poniedziałek, 28 lipca 2014

Nie patrz wilkiem na wilka

O tym, że lubię modyfikować kanoniczne wersje klasycznych baśni i innych tekstów dla dzieci już wiecie. Lubię też wymyślać absurdalne opowiastki, które często współopowiada ze mną Ostra, mistrzyni odległych skojarzeń.  Bajki porypajki zaiste porypane są. Jako i ich autorki.
Ale nie tylko my mamy nierówno pod sufitem. Nierówności takowe mają także inni twórcy bajeczek dla dzieciąteczek. A że Klomszczel, po mamusi, po mamusi, pasjami ogląda i czyta rozmaite wersje swoich ulubionych historyjek, mamy ostatnimi czasy dopływ wątków świeżych, równiutko porypaniutkich i doprawdy perwersyjnych. We wszystkich rolę główną gra oczywiście wilk, ukochany hiroł Klomszczelego. Poniżej krótki przegląd dziwnych bajeczek, które rajcują nas wszystkich, jako że wszyscyśmy z jednej bajki.


1. "Trzy małe świnki". Wilk ryje się do murowanego domku przez komin, a sprytny prosiaczek przygotowuje się w kuchni do pichcenia. Z rozmiaru garu wynika, że wilk ugotowan będzie w całości. Faktycznie: w ostatniej scenie widzim jak świninka zapodaje na stół potrawkę z rzeczonego. Tembr głosu wilka - palce lizać! Matka W. grasuje po domu naśladując: little pig, little pig, let mi in!2. Też trzy też małe też świnki. Wybór klasycznych animacji Disneya. Nam najbardziej przypadł do zrytych gustów odcinek z wilczą progeniturą usiłującą wykazać się kulinarnie oraz z wilkiem-tatusiem w roli syreny pomykającej na lutni. Wciąż zastanawiamy się co spożywał pomysłodawca scenariusza, zanim przysiadł fałdów i dzieło popełnił. Zważywszy na fakt, że animacja jest z roku 1939 bierzemy pod uwagę, że to niepoprawność polityczna w spraju. Albo dożylnie.


3. Też trzy też małe też świnki. Wilk jako sprzedawca szczotek - nie do wyjęcia. Ta wersja jest jeszcze starsza!


4. "Czerwony Kapturek". W tej wersji konsumpcja babci i Kapturka odbywa się na widoku. Już od pierwszych chwil wiadomo, że wielką paszczę ma wilk ów nie po to, by nucić serenady. Kiedy więc przychodzi do pożerania, jest pożeranie. Żadne tam: ... i babcia schowała się w wielkiej dębowej szafie czy cuś.


5. Też Czerwony też Kapturek. Tym razem w wykonaniu świnki Peppy. Świnka grająca rolę dziewczynki, którą zezera wilk. Bez komentarza.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz